Skip links

Teknoloji Transfer Ofisi

Teknoloji Transfer Ofisi

Bilgi Al

Bu formu bitirebilmek için tarayıcınızda JavaScript'i etkinleştirin.

Tüm Soru ve Görüşleriniz İçin Bizi Arayabilirsiniz..

+90 232 799 02 00
+90 552 771 32 75

İzmir Bilimpark Teknoloji Transfer Ofisi

İzmir Bilimpark Teknoloji Transfer Ofisi, güçlü bir bilgi ve İnovasyon ekonomisi yaratmak, katma değerli ürün ve hizmetler yolu ile rekabetçi bir ulusal iktisadi hayat oluşturmak için bilginin ve teknolojinin üretildiği alanlardan tüketildiği alanlara transfer edilmesine yönelik son derece uzmanlaşmış uçtan uca hizmetler vermektedir.

İzmir Bilimpark Teknoloji Transfer Ofisi, başta İzmir Ekonomi Üniversitesi olmak üzere Ege Bölgesinde'ki üniversitelerin tamamı ile iletişim halindedir. Üniversiteler ve onların Araştırma Merkezleri, Akademisyenler, Araştırmacılar ve Laboratuvarları, Ege bölgesinde konuşlu Ar-Ge Merkezleri, Teknoparklar ve uzmanlık alanları teknoloji olan şirketler ve araştırma merkezleri iletişim kurulmaktadır.

İzmir Bilimpark Teknoloji Transfer Ofisi şu şekilde çalışır;

  • Endüstriyel çalışmalarda inovasyona yönelik teknolojiler, tasarımlar, icatlar ve buluşlar hassas şekilde incelenir ve araştırılır. Bu teknolojiye ihtiyaç duyan sektörler belirlenerek konu hakkında bire bir görüşmeler veya özel etkinlikler düzenlenir.
  • Sanayi ve endüstri tarafından tanımlanmış ihtiyaçlara yönelik, çözüm üretecek teknolojiler araştırılır, listelenir potansiyel çözüm merkezleri ile iletişime geçilir. Çözüm için gerekli görüldüğünde hibe ve teşvik fonları devreye alınmasına yönelik yönlendirme yapılır.
  • Teknoloji transferine yönelik iş birliğinin sağlanması için aracılık, proje yönetimi, teknik ve idari danışmanık desteklerinin verilmesi sağlanır.

İzmir Bilimpark Teknoloji Tranfer Ofisi, İzmir Ekonomi Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi ile TUBİTAK 1513 projesi kapsamında partnerliği bulunmaktadır. Bu kapsamda faaliyetlerde eş güdüm ve sinerji sağlanmaktadır.

Hizmet birimi hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen hizmet birimi sorumlusu ile iletişime geçin.

Kayahan Dede

Bu web sitesi, web deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır.