Skip links

Hakkımızda

Tarihçe

İzmir Bilimpark, 2010 yılı sonunda İzmir Ticaret Odası’nın Vergi Ödül Töreni sırasında, dönemin Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Nihat Ergün’ün dile getirdiği “İzmir’de tarım ağırlıklı bir teknopark kurun” önerisiyle yola çıkmıştır.

İzmir Ekonomi Üniversitesi, İTOB Organize Sanayi Bölgesi, İzmir Ticaret Odası, Ege İhracatçılar Birliği, İzmir Ticaret Borsası gibi önemli kurum ve kuruluşların yer aldığı Kurucu Heyet tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda, Bakanlar Kurulunun 08.10.2012 tarih ve 2012/3800 sayılı kararı ile İzmir Bilim ve Teknoloji Parkı Teknoloji Geliştirme Bölgesi ilan edilmiştir.

Kurucu heyette yer alan kurum ve kuruluşlara ek olarak İzmir’in önde gelen firmalarının da katılımı ile İzmir Bilim ve Teknoloji Park Anonim Şirketi, 30 Ocak 2013 tarihinde 16 ortaklı olarak kurulmuştur.

2014 yılında bölgedeki İdari bina ve Kuluçka Merkezi binasının tamamlanmasıyla birlikte İzmir Bilimpark aktif olarak faaliyete başlamıştır.

İzmir’in Menderes ilçesindeki Tahtalı Barajı su havzasına ve verimli tarım topraklarına komşu olan İzmir Bilimpark; doğal, temiz, huzurlu ve sürdürülebilir bir çevre içerisinde çalışma imkanı sunmaktadır.

Bu web sitesi, web deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır.